OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Cztery dni przed końcem roku szkolnego odbyły się w dwóch grupach wiekowych apele podsumowujące sukcesy i osiągnięcia uczniów. Laureaci konkursów odebrali dyplomy, nagrody książkowe oraz gratulacje z rąk dyrekcji.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

lightboxlightbox

Izabela Wierzchowska ( 23.06.2014r.)

PIKNIK DZIECI ZE SZKOLNEGO KOŁA CARITAS

W nagrodę za wspieranie parafialnej Caritas dzieci ze Szkolnego Koła Caritas pojechały 24 czerwca 2014 r. do Szałkowa na "Zielone Ranczo". Bawiły się tam znakomicie. Ranczo oferuje wszystko, co sprawia dzieciom radość: przejażdżkę na konikach polskich, karmienie ich i czesanie, zabawę dużymi piłkami na zielonej trawce, trampolinę, smaczne i zdrowe jedzenie oraz ogromną tablicę, na której mogą rysować i pisać to, co podpowiada im dziecięca wyobraźnia.

O tym, jak dobrze bawiły się dzieci, świadczy wypowiedź jednej z dziewczynek: "Proszę pani, to była najlepsza wycieczka w moim życiu!"

Dzieci z całego serca dziękują fundatorom tego pikniku: ks. proboszczowi Marianowi Florkowi oraz Państwu, którzy zawsze wspierają nasze akcje, a którzy pragną pozostać anonimowi.

Iwona Grubalska, 25.06.2014 r.

DZIEŃ MAMY I TATY W KL. IIC

lightbox

Uczniowie z klasy II c uczcili Dzień Mamy i Taty. Zaprezentowali swoim rodzicom przedstawienie teatralne pt. „Calineczka” oraz program artystyczny nawiązujący do okazji. Na koniec rodzice otrzymali upominki  wykonane własnoręcznie przez ich pociechy. Na twarzach wszystkich mam i tatusiów nieustannie gościł uśmiech.

lightboxlightboxlightbox

Paulina Smolińska( 23.06.2014r.)

"Co w Czwórce szeleści...?" - wydanie wakacyjne czerwiec 2014

"Co w Czwórce szeleści...?" - wydanie wakacyjne czerwiec 2014

 

M. Pasternak

"TYDZIEŃ CZWARTAKA"

            30 maja rozpoczął się cykl spotkań w ramach realizacji programu wychowawczego "Będę Czwartakiem", które mają za zadanie  przybliżyć koleżankom i  kolegom z klas trzecich obowiązki ucznia w klasie czwartej.

            Podczas pierwszego spotkania krótkie inscenizacje w wykonaniu kl. IVc i kl.IVd, miały na celu zasygnalizowanie zbliżających się zmian i  przejścia do starszej grupy wiekowej. W  tym dniu "czwartaki" odkryły  przed "trzeciakami" system oceniania wiadomości i  umiejętności  z  poszczególnych  przedmiotów. Klasy  trzecie  mogły  także  dowiedzieć  się   o  zasadach  pracy  na lekcjach  wychowania  fizycznego  oraz  o  sportowych  zajęciach  pozalekcyjnych. Zapoznano  ich  także  z częścią  podręczników, które  należy  posiadać  w  klasie  czwartej. 

            2 czerwca podczas drugiego spotkania uczniowie klasy IVa zaprezentowali wszystkie przedmioty obowiązujące w klasie czwartej. Omówili zasady oceniania na kolejnych lekcjach i uzyskiwania świetnych wyników. Pokazali podręczniki do j.polskiego i historii  oraz konieczne  przybory.

            Podczas ostatniego spotkania w "Tygodniu Czwartaka" uczniowie kl.IVb przedstawili oceny z zachowania. Pokaz podręczników z  przyrody i plastyki dopełnił wiedzy na temat pracy w kolejnym etapie nauczania.

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

 

Czwartaki życzą wszystkim Trzeciakom samych sukcesów.

 

Justyna Sztachańska

Nasza szkoła otrzymała 2 "BILETY DO STACJI ŻYCIE"

lightboxW dniach 25 lutego - 18 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły wrzucali symboliczną złotówkę do skarbonki Szkolnego Koła Caritas, aby zebrać równowartość 72 euro - kwoty potrzebnej do wyleczenia jednego afrykańskiego dziecka z choroby głodowej. Dzięki ofiarności uczniów, nauczycieli oraz rodziców i przyjaciół szkoły, SKC zebrało 727,55 zł.

Po kilku miesiącach otrzymaliśmy DWA "BILETY", czyli potwierdzenie, że uratowaliśmy wspólnie dwie dziewczynki z Kongo Demokratycznego. Są to: dwuletnia BIRUGU COSTANT oraz trzyletnia NEEMY BIRHUMANA. Obydwie dziewczynki przebywały w szpitalu prowadzonym przez polskie misjonarki służki NMP w Mulambi.

lightboxlightbox

Iwona Grubalska, 20.06.2014 r.

 

 

LAUREATKA ODBIERA NAGRODĘ W WARSZAWIE

Dominika Stachewicz, uczennica kl. III d Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Iławie, została podwójną laureatką ogólnopolskich konkursów humanistycznych. 06.06.2014r. w Warszawie w siedzibie Polskiej Akademii Nauk, odebrała dyplom i nagrodę laureata II miejsca X Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego " Z poprawną polszczyzna na co dzień" oraz laureata IX miejsca VII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego " Z ortografią na co dzień". Do finału dotarła, pokonując dwa etapy konkursów. Do każdego z tych konkursów przystąpiło około 8000 dzieci z całej Polski. Do konkursów przygotowywała Dominikę wychowawczyni - p. Mariola Garbino.

SERDECZNIE GRATULUJEMY DOMINICE TAK WSPANIAŁEGO WYNIKU!

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

Mariola Garbino (11.06.2014r.)

WYCIECZKA DO TORUNIA KLASY ID

5.06.2014r. podopieczni pani Stanisławy Piwowarskiej spędzili dzień w Toruniu, który dostarczył dzieciom moc atrakcji. W programie wycieczki był pobyt w Muzeum Piernika i w Muzeum Legend Toruńskich, zwiedzanie zabytków( pomnik Mikołaja Kopernika, system obronny Starego Miasta, Rynek Staromiejski, Krzywa Wieża). Wycieczkę zakończył spacer nad Wisłą.

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

Stanisława Piwowarska( 11.06.2014r.)

Fotorelacja z Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasza szkoła zorganizowała Festyn Rekreacyjno - Sportowy. Uczniowie mogli w tym dniu bawić się na placu rekreacyjno- sportowym, boisku i  w sali gimnastycznej, gdzie czekały na nich stanowiska pełne rozmaitych atrakcji, np. : malowanie paznokci, robienie bransoletek, malowanie twarzy, stanowiska z zadaniami sportowymi. W czasie festynu odbył się "Przegląd talentów" , podczas którego mali artyści prezentowali licznie przybyłej widowni i jury swe unikatowe talenty. Słońce tego dnia świeciło dla naszych dzieci jak na zamówienie!Wszyscy uczniowie otrzymali słodki poczęstunek w formie lodów i jogurtów,za które bardzo serdecznie dziękujemy sponsorom.

 

Fotorelacja z Dnia Dziecka >>klik<<

 

 

 

Sebastian Rynkowski, Izabela Wierzchowska

KLUB POŻERACZY LITER

Klasa II c wzięła udział w programie pt. „Świerszczykowy Klub Pożeraczy Liter”.  Zadaniem dzieci było, aby przez cały rok szkolny 2013/2014 przeczytali jak najwięcej książek zarówno z zasobów domowych, jak i szkolnych. W czerwcu nastąpiło podsumowanie, podczas którego uczniowie zostali nagrodzeni  pamiątkowymi medalami Pożeraczy Liter. Wyróżnienia otrzymali: Oliwia Grabowska, Wiktoria Lewandowska, Filip Trzebiatowski, Kaja Kieloch, Kinga Janiszek, Kacper Wlazło, Julia Białobrzewska oraz Laura Nalepa. Gratuluję wyróżnionym dzieciom, które wytrwale i systematycznie czytali bardzo ciekawe pozycje oraz życzę dalszego zagłębiania się w niezwykły świat książki.

lightbox

 Paulina Smolińska ( 10.06.2014r.)

Zapraszamy
do multimedialnej podróży, która ułatwi poznanie naszej szkoły... 
(kliknij tutaj)


Przydatne linki:

E-dziennik


Kalendarz na stronę

_____________________

Odwiedź nas na


Zaprzyjaźniona szkoła:
im.Polskich Podróżników
w Aleksandrowie Kujawskim
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )