SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH 2014/2015

Zachęcamy do obejrzenia 2 filmików przedstawiających nową formułę sprawdzianu oraz do odwiedzenia strony WWW.OKE.LOMZA.PL

 

FILM 1:

 

FILM 2:

 

mgr Krystian Olejnik (18.11.2014 r.)

"ŚNIADANIE DAJE MOC"

lightboxPodobnie jak w roku ubiegłym, w dniu 7  listopada 2014r. społeczność uczniowska  klas I-III przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ”Śniadanie daje moc”. Tego dnia każda klasa ze swoim wychowawcą realizowała główne założenia w/w programu według własnego pomysłu, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem. Uczniowie  wspólnie z wychowawcami zjedli przygotowane drugie śniadanie, pamiętając o tym, aby w posiłku nie zabrakło witamin, minerałów, białka i węglowodanów. Akcję poprzedziły zajęcia przeprowadzone w klasach  promujące zdrowie. Ich celem było uświadomienie dzieciom, jak ważnym posiłkiem jest œśniadanie  i co należy jeść, aby mieć siłę, energię do nauki, zabawy oraz zachować zdrowie ciała i umysłu. Dzieci poznały też 12 zasad zdrowego odżywiania. Do akcji chętnie włączyli się rodzice, którzy pomogli przygotować kolorowe, smaczne a przede wszystkim zdrowe kanapki ,warzywno-owocowe sałatki oraz koktaile. Mamy nadzieję, że wszystkie te działania z pewnością przyczynią się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.

 

Zobacz wszystkie zdjęcia >>klik<<

Ewa Leduchowska ( 17.11.2014r.)

OGŁOSZENIE - KONKURS PLASTYCZNY DLA KL I-III

ŚWIETLICA OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I -III POD HASŁEM:

"MOJA ULUBIONA DYSCYPLINA SPORTOWA"

- format prac - A4

- technika prac - dowolna

- termin składania prac - 30 listopada

- miejsce składania prac - świetlica szkolna , sala 22

 

Wychowawcy świetlicy ( 14.11.2014r.)

Święto Niepodległości

lightboxUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tegorocznych obchodach 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Poczet "Czwórki" reprezentował całą społeczność szkolną na cmentarzu komunalnym przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a następnie oddał honory poległym za wolność podczas Mszy św. w kościele p.w. św. br. Alberta w Iławie.

 

Zobacz wszystkie zdjęcia >>klik<<

 

S. Rynkowski

Święto Niepodległości - apel kl. 3B

      lightboxDnia 6 listopada 2014 roku uczniowie klasy IIIb zaprezentowali program artystyczny upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie przedstawiciele klasy przeczytali list Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego skierowany do uczniów.

     Uczniowie klasy IIIb przybliżyli rówieśnikom trudną tematykę związaną z odzyskaniem niepodległości recytując patriotyczne wiersze i śpiewając wojskowe piosenki.

     Dzieci z klasy IIIb samodzielnie wykonały kotyliony oraz  dekorację: biało-czerwoną flagę, jesienny bukiet i świeczniki.

 

 

Zobacz wszystkie zdjęcia >>klik<<

    Przygotowała:

Edyta Witkowska

OKAŻ SERDUSZKO – KUP JABŁUSZKO

Szkolne Koło CARITAS w dniach 24 i 31 października 2014 r. przeprowadziło doroczną akcję OKAŻ SERDUSZKO – KUP JABŁUSZKO. Dzieci rozprowadzały jabłka za symboliczną złotówkę. Ofiary zebrane z tej akcji to kwota 204,10 zł i 1 pf. Wspomogą one potrzebujące dzieci naszej szkoły. Wszystkim, którzy okazali serce i wspomogli nas w jakikolwiek sposób: od podarowania jabłek, złożenie ofiary, po dobre słowo serdecznie dziękujemy!

 

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

Opiekun SK Caritas

p. Beata Jastrzębska

ŚLUBOWANIE W ŚWIETLICY

Pod koniec października w świetlicy szkolnej  miało miejsce ślubowanie pierwszoklasistów.Zanim doszło do uroczystego aktu pasowania, uczniowie musieli przejść pierwszy "egzamin", a mianowicie wykazać się wiedzą o swojej szkole. Podczas ślubowania nie obyło się bez symbolicznego odciśnięcia palca każdego pierwszaka w księdze ślubowań i złożenia przyrzeczenia "świecenia światłem dobrego zachowania".

lightboxlightboxlightbox lightboxlightboxlightbox

lightbox

Izabela Wierzchowska ( 13.11.2014r.)

PODRÓŻUJEMY...

Klasa III c w październiku udała się na wycieczkę do Torunia. Dzieci uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. „W Dolinie Muminków” w Teatrze Baj Pomorski. Następnie poszerzały swoją wiedzę  w atrakcyjny, multimedialny i interaktywny sposób z wielu dziedzin w Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”. Na koniec uczniowie wraz z opiekunami udali się na lekcję muzealną do Muzeum Piernika. Aktywnie spędzony dzień zakończył się wspólnym posiłkiem. Dzieci  w dobrych humorach  i pełni wrażeń szczęśliwie wróciły do domu.

lightboxlightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

Paulina Smolińska( 07.11.2014r.0

 

Komunikat firmy MobiReg - E-dziennik

Szanowni Państwo

 

 

Od dnia 01.11.2014 r. będziemy musieli zmienić minimalne ustawienia systemu na: wymuszanie haseł min. 8 znakowych zgodnych z wymaganiami GIODO.

Być może niektórzy z Państwa uznają te zmiany za pewnego rodzaju utrudnienie, niemniej są one konieczne ze względów podnoszenia wymagań bezpieczeństwa i jesteśmy pewni, że znajdą one Państwa zrozumienie.

Od 1 listopada do 14 listopada będą Państwo proszeni przez system o zmianę swojego hasła, po tym terminie stare hasła (niezmienione) nie będą przyjmowane. Jeśli ktoś nie dokona w tym czasie zmiany będzie mógł otrzymać nowe hasło na emaila korzystając z opcji dostępnej poniżej okienka z logowaniem: Zapomniałeś hasła? Kliknij tutaj!

Oczywiście w takim przypadku, aby system mógł wysłać nowe hasło niezbędne będzie wcześniejsze wprowadzenie do systemu swojego e-maila.

W przypadku braku zmiany hasła w okresie 1-14 listopada oraz nie wprowadzeniem e-maila kontaktowego, nowe hasło będzie można otrzymać tylko u szkolnego administratora. Dlatego prosimy w określonym momencie wykonać wymagane czynności, o których będziemy Państwu przypominać.

Z wyrazami szacunku,

Zespół MobiReg

 

Drodzy rodzice i uczniowie.

 

 W związku z licznymi prośbami o odzyskanie haseł i loginów (nazw użytkownika) na e-nauczanie i e-dziennik bardzo proszę o podanie swoich adresów e-mail w ustawieniach wyżej wymienionych serwisów.

 

 

W przypadku e-dziennika po zalogowaniu najeżdżamy myszką na zakładkę "Moje konto" następnie klikamy na przycisk "Ustawienia dostępu" i w oknie "nowy adres" podaję swój e-mail. Następnie tradycyjnie klikam na "zmień adres e-mai"

 

lightbox

W przypadku zagubienia hasła do e-dziennika wystarczy kliknąć w oknie logowania na przycisk "przypomnienie hasła" i podać adres e-mail podany przez nas w ustawieniach, następnie postępować wg dalszych instrukcji.

 

 

Do prawidłowej pracy serwisu e-nauczanie niezbędny jest aktualny program Adobe Flash Player

 

Dla e-nauczanie klikamy w przycisk "konfiguracja"

lightbox

 

a następni wpisujemy swój adres e-mail i klikamy na poniższy przycisk "Zmień"

 

 

lightbox

 

 W przypadku zagubienia hasła do e-nauczanie wystarczy kliknąć w oknie logowania na przycisk "przypomnij hasło" (znajduje się nad przyciskiem "zaloguj") i podać swój login, następnie postępować wg dalszych instrukcji.

 

Powodzenia

Rynkowski Sebastian

Zapraszamy
do multimedialnej podróży, która ułatwi poznanie naszej szkoły... 
(kliknij tutaj)


Przydatne linki:


Kalendarz na stronę


Zaprzyjaźniona szkoła:
im.Polskich Podróżników
w Aleksandrowie Kujawskim
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )