Życzenia

 

Przypomnienie: przerwa świąteczna trwa od 22.12.2014r. do 01.01.2015r.

Dzień 02.01.2014r.  odpracowaliśmy 06.12.2014r. natomiast 05.01.2015r. odpracujemy 10.01.2015r.

 

 

19.12.2014r. Damian Fijałkowski

NIECODZIENNE SPOTKANIE W IG

Uczniowie klasy 1G mieli okazję obejrzeć prezentację multimedialną przeprowadzoną przez studentkę Politechniki Poznańskiej. Prezentacja  dotyczyła bardzo ciekawego przedsięwzięcia, jakim jest budowa bolidu wyścigowego przez studentów Politechniki Poznańskiej. Bolid ten będzie brał udział w międzynarodowych zawodach Formuła Student, które odbędą się na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem oglądały prezentację. Po obejrzeniu zadawały pytania, a później miały do wykonania pracę plastyczną dotyczącą tematyki spotkania z niecodziennym gościem.

lightboxlightboxlightbox

 

Beata Barwińska ( 17.12.2014r.)

Warsztaty kulinarne...

Przy współpracy Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja  na terenie SSP 4 zostały zorganizowane warsztaty kulinarne, w których udział wzięli wszyscy uczniowie klas trzecich naszej szkoły. Gościliśmy uczniów klas  TGb oraz TGa oraz ich opiekunów p. Małgorzatę Lewandowską oraz p. Annę Marszałek. W ramach programu „Owoce w szkole” uczniowie samodzielnie, ale pod okiem profesjonalistów, wykonali zdrowe kanapki. Dzieci były bardzo zadowolone. Z zaangażowaniem wykonały swoje zadanie, a na koniec z wielkim apetytem skonsumowały „jadalne dzieła”. Wychowawcy, Dyrekcja oraz dzieci serdecznie dziękują za współpracę.:))

 

Zobacz wszystkie zdjęcia >>klik<<

 

Paulina Smolińska

MIKOŁAJKI KLAS I-VI

lightbox6 grudnia wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły odwiedził Święty Mikołaj.Dzieci z kl. I-III miały okazję zobaczyć apel przygotowany przez klasę III c wraz z wychowawcą p. Pauliną Smolińską .Najpierw mali aktorzy wcielili się w swoje role i odegrały świąteczną scenkę, a następnie wszyscy wspólnie śpiewali  piosenki o tematyce świąt. Mikołaj wraz z pomocnikami - Aniołkami rozdał wszystkim dzieciom prezenty, które zostały sfinansowane przez Radę Rodziców.

Dla klas IV-VI wystąpił chór szkolny wraz z zespołem wokalno-instrumentalnym pod opieką p. Marii Nawrott, ubogacając swój występ chwilą wzruszeń w krótkim przedstawieniu Dziewczynka z zapałkami. Zespół wykonał kilka piosenek zimowych w humorystycznej scenografii. Niespodziewanie przybył do nas Święty Mikołaj w obecności niebiańskich pomocników. Ku wielkiej radości wszystkich dzieci, Święty miał ze sobą prezenty! Każda klasa otrzymała wielką paczkę, aby móc w tym dniu świętować ze swym wychowawcą. Św. Mikołaj otrzymał od dzieci własnoręcznie wykonane laurki, które bardzo go ucieszyły.

Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi, że o nas pamiętał i już kolejny rok współpracując z Radą Rodziców, ucieszył nasze dzieci upominkami.

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

lightboxlightboxlightbox

Paulina Smolińska,Beata Jastrzębska, Izabela Wierzchowska( 10.12.2014r.)

SPRAWDZIAN KLAS SZÓSTYCH 2014/2015

Zachęcamy do obejrzenia 2 filmików przedstawiających nową formułę sprawdzianu oraz do odwiedzenia strony WWW.OKE.LOMZA.PL

 

FILM 1:

 

FILM 2:

 

mgr Krystian Olejnik (18.11.2014 r.)

"ŚNIADANIE DAJE MOC"

lightboxPodobnie jak w roku ubiegłym, w dniu 7  listopada 2014r. społeczność uczniowska  klas I-III przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej ”Śniadanie daje moc”. Tego dnia każda klasa ze swoim wychowawcą realizowała główne założenia w/w programu według własnego pomysłu, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem. Uczniowie  wspólnie z wychowawcami zjedli przygotowane drugie śniadanie, pamiętając o tym, aby w posiłku nie zabrakło witamin, minerałów, białka i węglowodanów. Akcję poprzedziły zajęcia przeprowadzone w klasach  promujące zdrowie. Ich celem było uświadomienie dzieciom, jak ważnym posiłkiem jest œśniadanie  i co należy jeść, aby mieć siłę, energię do nauki, zabawy oraz zachować zdrowie ciała i umysłu. Dzieci poznały też 12 zasad zdrowego odżywiania. Do akcji chętnie włączyli się rodzice, którzy pomogli przygotować kolorowe, smaczne a przede wszystkim zdrowe kanapki ,warzywno-owocowe sałatki oraz koktaile. Mamy nadzieję, że wszystkie te działania z pewnością przyczynią się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów.

 

Zobacz wszystkie zdjęcia >>klik<<

Ewa Leduchowska ( 17.11.2014r.)

OGŁOSZENIE - KONKURS PLASTYCZNY DLA KL I-III

ŚWIETLICA OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY DLA KLAS I -III POD HASŁEM:

"MOJA ULUBIONA DYSCYPLINA SPORTOWA"

- format prac - A4

- technika prac - dowolna

- termin składania prac - 30 listopada

- miejsce składania prac - świetlica szkolna , sala 22

 

Wychowawcy świetlicy ( 14.11.2014r.)

Święto Niepodległości

lightboxUczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tegorocznych obchodach 96 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Poczet "Czwórki" reprezentował całą społeczność szkolną na cmentarzu komunalnym przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a następnie oddał honory poległym za wolność podczas Mszy św. w kościele p.w. św. br. Alberta w Iławie.

 

Zobacz wszystkie zdjęcia >>klik<<

 

S. Rynkowski

Święto Niepodległości - apel kl. 3B

      lightboxDnia 6 listopada 2014 roku uczniowie klasy IIIb zaprezentowali program artystyczny upamiętniający odzyskanie niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie przedstawiciele klasy przeczytali list Prezydenta Polski Bronisława Komorowskiego skierowany do uczniów.

     Uczniowie klasy IIIb przybliżyli rówieśnikom trudną tematykę związaną z odzyskaniem niepodległości recytując patriotyczne wiersze i śpiewając wojskowe piosenki.

     Dzieci z klasy IIIb samodzielnie wykonały kotyliony oraz  dekorację: biało-czerwoną flagę, jesienny bukiet i świeczniki.

 

 

Zobacz wszystkie zdjęcia >>klik<<

    Przygotowała:

Edyta Witkowska

OKAŻ SERDUSZKO – KUP JABŁUSZKO

Szkolne Koło CARITAS w dniach 24 i 31 października 2014 r. przeprowadziło doroczną akcję OKAŻ SERDUSZKO – KUP JABŁUSZKO. Dzieci rozprowadzały jabłka za symboliczną złotówkę. Ofiary zebrane z tej akcji to kwota 204,10 zł i 1 pf. Wspomogą one potrzebujące dzieci naszej szkoły. Wszystkim, którzy okazali serce i wspomogli nas w jakikolwiek sposób: od podarowania jabłek, złożenie ofiary, po dobre słowo serdecznie dziękujemy!

 

lightboxlightboxlightboxlightboxlightboxlightbox

Opiekun SK Caritas

p. Beata Jastrzębska

Treść nowego pytania:

Zapraszamy
do multimedialnej podróży, która ułatwi poznanie naszej szkoły... 
(kliknij tutaj)


Przydatne linki:


Kalendarz na stronę


Zaprzyjaźniona szkoła:
im.Polskich Podróżników
w Aleksandrowie Kujawskim
[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )